Průmyslové lepidla a tmely Loctite

Nejlepší způsob, jak odstranit vteřinové lepidlo

Nejlepší způsob, jak odstranit vteřinové lepidlo17.10.2018
Vteřinové lepidlo, neboli kyanoakrylátové lepidlo, je skvělým pomocníkem v případě, že potřebujeme něco rychle slepit. Jako jedno z mála lepidel vysychá ihned a spoj velmi rychle vytvrdne.

Má však i svá úskalí, velmi těžko se totiž odstraňuje z kůže, oblečení nebo třeba nábytku a textilu. Existuje samozřejmě mnoho zaručených návodů, jak vteřinové lepidlo odstranit, ale jen málo z nich je skutečně účinných – většinou končí nezdarem.

Neodborné odstranění lepidla může být i problém. Například na oblečení či nábytku může dojít k poškození, na kůži většinou k podráždění kůže, které se naštěstí ale velmi rychle vytratí.

Loctite SF 7200

  • Jak odstranit vteřinové lepidlo z rukou? Rozhodně použijte odstraňovač vteřinového lepidla, který opatrně nanesete, po nějaké době půjde odstranit sekundové lepidlo velmi snadno. Pomoci si můžete i teplou vodou.
  • Jak odstranit vteřinové lepidlo z nábytku? Využijte speciální přípravky k odstranění vteřinového lepidla, ale nanášejte ho opatrně, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy nábytku. 
  • Jak odstranit vteřinové lepidlo z textilu? Vteřinové lepidlo na textilu je velmi zrádné, pořádně textil namočte a použijte odstraňovač vteřinového lepidla. Rozhodně lepidlo nijak neodloupávejte, tím byste jen vytvořili v textilu díru.
  • Jak odstranit vteřinové lepidlo z prstů? Postupujte podobně jako v případě, že odstraňujete lepidlo z rukou, použijte jen malé dávky odstraňovače či jiných čističů.
  • Jak odstranit vteřinové lepidlo z plastu? Naneste odstraňovač vteřinového lepidla a hadříkem, krouživými pohyby, lepidlo odstraňte. Plastu byste neměli nijak ublížit.

Nezkoušejte „babské rady“

Lidé často hledají složité a nejisté způsoby i v případě, že by problém mohli vyřešit jednoduše. Důkazem je toho i odstranění vteřinového lepidla. Místo odstraňovače vteřinového lepidla zkouší různé rady, jako třeba lepidlo rozpouštět solí, vodou se sodou a podobně. Přitom stačí pořídit si vždy ke vteřinovému lepidlu i jeho odstraňovač. Například ke vteřinovému lepidlu Loctite se určitě hodí, protože je jedno z nejsilnějších a nejodolnějších.

frame-scrollup