Průmyslové lepidla a tmely Loctite

Čištění povrchů

Zlepšete pevnost a životnost lepeného spoje díky dobrému čištění.

Očištění povrchů před samotným lepením je velmi důležitým krokem, má totiž přímý vliv na kvalitu výsledného spoje. Proto byste nikdy tento krok neměli podceňovat, jelikož později se vám to může vymstít tak, že spoj jednoduše nebude pevný a praskne. Existuje několik typů čističů povrchů, které dokonale připraví povrch pro následné lepení, stačí si jen vybrat – a vybírat byste samozřejmě měli pečlivě.

"Víte, že čím je očištění lepených dílů dokonalejší, tím lépe mohou navzájem spolu s lepidlem reagovat a dosáhnout požadovaného účinku? Zbaví totiž lepené plochy nejen viditelných nečistot, ale také mastnoty a podobně."

Proč jsou čističe povrchů tak důležité?

Správný výběr čističe povrchů zajištuje spolehlivé ošetření povrchu lepených dílců, a to z hlediska čistoty a údržby, zejména za účelem prodloužení životnosti povrchu a celkově větší kvality spoje. Nicméně očištění může sloužit také jako příprava pro další průmyslové zpracování. V obou případech se vyplatí čištění povrchů nezanedbávat, protože představuje nejlepší základ pro optimalizaci následných úkonů.

Jak správně vybrat čistič povrchů?

Především si musíte jasně určit, k čemu čistič potřebujete. Zda budete čistit plochy jen částečně špinavé, nebo opotřebované a zanešené prachem, olejem a špínou, typicky například brzdové destičky. Čističe jsou totiž jak specializované jen na určité typy zařízení, tak i univerzální. Na výběr máte také čističe ve formě spreje nebo tekutiny, která se nanáší na hadřík. Je jen na vás, co preferujete, a co bude pro vaši práci příjemnější.

frame-scrollup