Průmyslové lepidla a tmely Loctite

Epoxidové lepidlo

Epoxidové lepidlo je vhodné na spojení dvou součásti, které odolávají velkému náporu.

Epoxidová lepidla se v minulosti stala vysoce oblíbenými, i když v současnosti je pomalu začínají vytlačovat hybridní lepidla, která přebírají jejich vlastnosti, avšak stále se s oblibou používají. Epoxidová lepidla jsou dvousložková a patří do kategorie reaktivních lepidel určených pro podstatnou část tvrdých materiálů, typicky například kovy.

Od ostatních lepidel se odlišují především svou výslednou pevností lepeného spoje, ale také otevřenou dobou zpracování, která určuje, jak dlouho s lepidlem můžete po smíchání obou složek manipulovat.

Na výběr máte ze dvou skupin epoxidových lepidel, ty se liší především „plničem“, který obsahují. První skupina je plněna takzvanými tekutými kovy, což je v podstatě velmi jemný kovový prášek složen z mnoha druhů kovů. Hlavní předností je, že tímto epoxidem se dají přímo nahrazovat kovy, slouží tedy i jako výplň, jediným rozdílem je, že na rozdíl od kovů nejsou elektricky vodivé.

Druhým příkladem jsou pryskyřičná dvousložková lepidla, ty sice nemají vyplňovací schopnosti, ale zase dosahují ještě větší pevnosti. Nyní se na trhu objevují také takzvané epoxidové plastelíny, které jsou hitem převážně posledních let. Svou oblibu si získaly především pro snadnou manipulaci při práci.

Loctite 3450: plnohodnotné epoxidové lepidlo s výbornými vlastnostmi

Dvousložkové pětiminutové epoxidové lepidlo, které po rozmíchání s plničem velmi rychle vytvrzuje při pokojové teplotě. Využijete ho především při lepení kovů, zvláště v případě, kdy potřebujete část kovu nahradit, jedná se totiž o již zmíněný „tekutý kov“. Tento epoxid po vytvrzení dosahuje vysoké pevnosti spoje, hodí se také pro lepení hrubých či špatně slícovaných povrchů, a to v případě kovů, ale také keramiky, tuhých plastů či dokonce dřeva.

frame-scrollup