Průmyslové lepidla a tmely Loctite

Hybridy

Hybridy neboli hybridní lepidla jsou ta, která mají univerzální použití.

Zatímco dříve byly velkým hitem právě epoxidová, tedy dvousložková lepidla, dnes jsou to bezesporu lepidla hybridní. Kombinují v sobě totiž dvě vlastnosti, které jsou u lepidel jedny z nejdůležitějších – rychlost a pevnost. Právě rychlost má hybridní lepidlo díky vlastnostem vteřinových lepidel (kyanoakrylátu) a pevnost zase zaručují vlastnosti konstrukčních epoxidových lepidel.

"Tato inovativní kombinace dvou lepidel zajistila unikátní vlastnosti nového hybridního lepidla, které je jedno z prvních vteřinových lepidel, schopné lepit i namáhané konstrukční spoje."

Hybridní lepidlo Loctite 4090 v sobě skrývá pevnost konstrukčního lepidla a velmi rychlou fixaci při běžné pokojové teplotě. Po vytvrzení nabízí vysokou odolnost vůči vibracím, šokovým zatížením, například výkyvům teplot a nárazům. Stejně tak poskytuje dokonalou odolnost vůči vlhkosti. Vynikající vlastností je, že ho můžete využít na většinu kovů i plastů včetně pryže.

Převratné hybridní lepidlo Loctite 4090

Unikátní dvousložkový produkt Loctite 4090 je produktem inovativní výrobní technologie, která v sobě kombinuje významné vlastnosti epoxidů a kyanoakrylátu. Nanáší se pomocí aplikační pistole, kdy jsou přes směšovací trysku vytlačovány obě složky v poměru 1:1, dochází tak k dokonalému promíchání těsně před aplikací a následně nastává velmi rychlé vytvrzení do 4 minut, během 15 minut je schopno zvládat velmi vysokou zátěž.

Hybridní lepidlo Loctite 4090, ale například i Loctite 4070 a 4080 nabízí kvalitní výkon i v extrémním prostředí. Použít ho můžete na obrovské spektrum materiálů, téměř všechny kovy i plasty a pryže, u těchto materiálů nabízí nejlepší vlastnosti.

frame-scrollup